Coachingu nädal 2025
Rahvusvaheline coaching‘u nädal (International Coaching Week ehk ICW) on iga-aastane sündmus, millega tähistame üle maailma coach’i elukutset ja professionaalse coaching‘u väärtust. Sel aastal toimub ICW 12.–18. mail 2025.
ICW eesmärk on tutvustada coaching‘u mõju ja võimalusi nii üksikisikutele kui ka organisatsioonidele. Nädala jooksul pakuvad coach‘id üle maailma erinevaid tegevusi, seminare ja pro bono teenuseid, et huvilised saaksid coaching‘u väärtust ja kasu vahetult kogeda.
ICF Estonia 2025 teema: “Määramatus kui võimalus – avatud mõtteviis muutuste keskel”
Selleaastase coaching’u nädala fookuses on avatud mõtteviisi ja kohanemisvõime tähtsus pidevalt muutuvas maailmas. Kuidas kasutada määramatust ja ebakindlust kui võimalust arenguks. Kuidas coaching aitab inimesi ja organisatsioone muutustega toime tulla.
ICF Eesti on pannud kokku mitmekesise programmi, kuhu kuuluvad veebiseminarid, democoaching ja võimalus kogeda coaching‘ut praktikas.
Coaching‘u nädala sündmused on osalejatele tasuta.

Ajakava
12. mai
Esineja: Kaire Parve
Teadlik tegelemine oma vaimse tervise potentsiaali avastamise ja rakendamisega on nii juhtimiscoaching’u, kui joogapõhimõtetest tulenev enesetunnetuse ning -regulatsiooni praktiseerimine. Kontakt oma füüsilise kehaga on parim viis enesekohaseks tunnetuseks oma vajadustest. Lihtsad tööriistad praktilistest joogatehnikatest annavad coaching’u sessioonile keskendatuse ja coachee’le kohaolu.
Seminari käigus saad proovida praktilisi tehnikaid, kuidas vaigistada mõttemüra, et puhata eelnenud tegevustest ja viia ennast oma kehaga kooskõlas meelerahuni.
Teeme koos läbi näitlikke tehnikaid, kuidas keskenduda nüüd ja praegu ning kuidas viia ennast positiivsesse edasiviivasse meeleseisundisse.
Rahulik keskendunud meel on valmis taipamiseks, mida coaching’u protsess vajab. Läbi praktikate saab kinnitust tahe enesearengukohtade avastamiseks.
Lihtsaid kohandatud joogatehnikaid saab klient kasutada igapäevaselt tööriistadena oma vaimse vormi tugevdamiseks. Seda ka siis, kui igasugune teadmine või kogemus joogamaailmast puudub. Näiteks unerütmi taastamine, mõtete vaigistamine, puhkamise lubamine, oma vajaduste märkamine, oma väärtuste järgi toimimine, sisemise konflikti lahendamine.
Vastupidiselt tavalistele seminaridele – ole valmis tõusma püsti ja ennast liigutama käte- jalgade siruulatuse kõrguselt ja laiuselt.
Registreeru veebiseminarile siin.
ICF korraldab 12. mail 2025 kell 16.00–17.30 (EET) veebipõhise tseremoonia, et tunnustada silmapaistvaid organisatsioonilisi coaching‘u saavutusi Põhja- ja Baltimaades. See uus auhind toob esile coaching‘u positiivset mõju Taani, Eesti, Soome, Islandi, Läti, Leedu ja Rootsi organisatsioonides.
Üritus toimub ICF-i 30. juubeliaasta tähistamise raames ning on pühendatud organisatsioonidele, kes on coaching’u abil saavutanud märkimisväärseid muutusi ja arengut. Tseremoonia avasõnad lausub Nordic-Baltic Coaching Award komitee esimees Ave Peetri. Sõna saab ka ICF International‘i piirkondlik juht Malcom Fiellies ning osalejaid innustab oma ettekandega MCC Tracy Sinclair.
Üritusele on oodatud kõik, kes tunnevad huvi coaching’u vastu. See on hea võimalus saada inspiratsiooni ja näha, kuidas coaching aitab organisatsioonidel areneda.
Registreeru osalejaks sündmuse ametlikul kodulehel.
13. mai
Esineja: Raido Kivikangur.
Veebiseminaril õpid, kuidas säilitada selgus ja sihikindlus ka kõige suuremas segaduses. Avastad, kuidas eesmärgistamine aitab Sul teha paremaid otsuseid, vähendada stressi ja liikuda rahuliku kindlusega oma eesmärkide suunas ka ebakindlatel aegadel. Saad kaasa praktilised tööriistad, mida saad kohe kasutama hakata.
Esineja: Annika Sööt
Veebiseminar “Mugavustsoonist välja – aga päriselt, kuidas?” aitab Sul mõista muutuste loogikat, keskenduda sisemisele motivatsioonile ja leida julgust, et astuda samme määramatu, kuid potentsiaalselt rikastava tuleviku suunas.
Osaleja saab teadlikuks oma mugavustsoonist, praktilisi tööriistu muutustega toimetulekuks, uue vaatenurga ning inspiratsiooni ja julgust teha esimesed sammud isikliku või tööalase kasvu suunas.
Registreeru veebiseminarile siin.
Esinejad: Annika Haavisto-Visnapuu ja Kadri Arula
Millist väärtust saab coaching pakkuda koolis ja klassiruumis?
Veebiseminaril “Coaching klassiruumi” uurime, kuidas coaching aitab toetada õpetajaid ja õpilasi erinevatel tasanditel – alates õpetaja professionaalsest arengust kuni õppija enesejuhtimise oskuste kujundamiseni.
Räägime:
- milliseid võimalusi pakuvad erinevad coaching‘u tööriistad koolikeskkonnas;
- kuidas coaching toetab ennastjuhtiva õppija kujunemist;
- kuidas coach‘ivat lähenemist klassiruumis päriselt rakendada.
Veebiseminari lõpus tutvustame ka coaching’u lauamängu “Unistuste käivitaja”, mis on loodud spetsiaalselt koolidele. Mäng aitab arendada eneseteadlikkust, toetab autonoomiat ning innustab leidma loovaid lahendusi.
Veebiseminarilt saad uusi ideid, kuidas toetada õpilaste enesejuhtimist ja kuidas õpetajatöös teadlikumalt coaching‘u tööriistu kasutada, millist tuge selle rakendamiseks annab personaalne coaching.
Registreeru veebiseminarile siin.
14. mai
Esinejad: Ilona Lott, Outi Stüber
Tule veebiseminarile „Avatud mõtteviisi loomise eeldused“ ja saa teada, kuidas psühholoogiline turvalisus loob aluse koostööle, julgusele ja õppimisele.
Miks osaleda?
Õpi, kuidas Safety Steps™ mõõdab erinevaid psühholoogilise turvalisuse aspekte
Kuula praktilisi kogemusi tööriista kasutamisest eri organisatsioonides
Saa aru, kuidas mõõdetud andmeid saab kasutada meeskonna arendamiseks
Ava silmad sellele, kuidas tööriist muudab nähtamatu nähtavaks
Sobib juhile, coach‘ile ja kõigile, kes tahavad aidata tiimil muutustega paremini toime tulla. Liitu ja vii oma meeskond järgmisele tasemele!
Registreeru veebiseminarile siin.
15. mai
Esineja: Oliver Eglit
Veebiseminaril “Rahaga kindlalt ebakindlas maailmas” räägime, kuidas tulla toime rahaärevusega ja luua endale rahaliselt turvalisem ja selgem tulevik. Tutvustame coachingu nippe, mis aitavad muuta piiravaid uskumusi, tugevdada rahalist enesekindlust ja võtta teadlikumalt vastu paremaid finantsotsuseid. Räägime ka sellest, kuidas tööandjad saaksid toetada töötajate rahalist heaolu.
Registreeru veebiseminarile siin.
Esineja: Sébastien Migeotte
Püsivate muutuste elluviimine – olgu see siis üksikisikute, meeskondade või organisatsioonide tasandil – nõuab enamat kui lihtsalt motivatsiooni; see vajab struktuuri, selgust ja järjepidevust. See seminar on mõeldud juhtidele ja coach‘idele, kes soovivad toetada tähendusrikka ja kestva muutuse saavutamist.
• Saad selguse muutuste käivitajate, takistuste ja põhjuste osas.
• Õpid ära tundma peamisi motivaatoreid, mis soodustavad muutust.
• Tutvud lihtsa, ent tõhusa neljaastmelise protsessiga püsiva muutuse loomiseks.
Seminarilt võtad kaasa praktilised strateegiad ja koheselt rakendatavad teadmised, mis aitavad sul suurendada oma mõju.
Registreeru veebiseminarile siin.
16. mai
Democoaching: Meelis Luht.
Democoaching pakub suurepärast võimalust jälgida coaching‘ut reaalajas, õppida kogenud professionaalidelt ning saada vastuseid oma küsimustele. Kui sa pole veel tuttav mõistega “coaching“, siis see on hea võimalus näha, millist väärtust coaching pakub. Kui oled ise coach, siis democoaching annab sulle võimaluse õppida kogenud coach‘ilt.
Pärast demosessiooni on võimalik esitada küsimusi.
Registreeru democoaching‘ut kuulama siin.
Esinejad: Helen Roonet ja Sven Luka
Meie elus toimub pidevalt muutusi ja esineb olukordi, mida me ei saa kontrollida. Mõned meist näevad neis takistusi, teised aga võimalusi arenemiseks. Mis neid kahte vaadet sageli eristab, on oskus loovalt kohaneda.
Loovus ei ole kaasasündinud anne, mis on vaid vähestele – see peitub meis kõigis. Ka sinus. Nö “loovate” ja “mitte loovate” inimeste vahe seisneb sageli vaid selles, et ühed tegelevad loovusega teadlikult või on sellest lausa teinud oma elukutse, teised aga usuvad ekslikult, et nemad pole loovad.
Aga mis see abstraktne ja vahel müstilisena tunduv loovus tegelikult on? Kuidas seda endas äratada ja päriselt tööle panna? Kuidas õppida oma loovust tundma nii, et saaksid seda teadlikult igapäevaelus rakendada – töös või isiklikus arengus?
Vaatame koos loovusesse sisse. Õpime seda tundma ja julgelt kasutama.
Registreeru veebiseminarile siin.
Broneeri tasuta coachingu kohtumine
Coach: Tiia Schmidt
Broneeri aeg siin.
Coach: Sébastien Migeotte
Broneeri aeg siin.
Coach: Raido Kivikangur
Broneeri aeg siin.
Coach: Oliver Eglit
Broneeri aeg siin.
Coach: Merle Rebane
Broneeri aeg siin. Vali personaalne coaching 1,5 h ja kirjuta märksõnaks “coachingu nädal”
Coach: Ilona Lott
Broneeri aeg siin.
Coach: Hele Soomets
Broneeri aeg siin.
Coach: Daisy Kiis
Broneeri aeg siin.